Untitled-1
APUI ma przyjemność poinformować o zawarciu umowy o wzajemnej reprezentacji z EFMD. EFMD (The European Foundation for Management Development) to ceniona organizacja członkowska not-for-profit, z siedzibą w Brukseli. Jest to największe w Europie stowarzyszenie w obszarze rozwoju zarządzania, do którego należy około 900 organizacji członkowskich ze środowisk akademickich, biznesowych, administracji publicznej i doradztwa z 88 krajów. Zostało uznane na całym świecie jako jednostka akredytująca ds. oceny jakości i wpływu w zarządzaniu.
EFMD koordynuje projekty i działania, które wspierają aktywny dialog i wymianę między firmami i instytucjami akademickimi, generuje nowe pomysły na ciągłe doskonalenie myślenia i praktyki zarządzania i organizuje międzynarodowe projekty na czterech różnych kontynentach. Prowadzi także programy mające na celu podniesienie standardów edukacji i rozwoju zarządzania (EQUIS, EPAS, CLIP, EOCCS, BSIS & EDAF).
Untitled-2
Warto wspomnieć o EQUIS (EFMD Quality Improvement System). Jest to wiodący system oceny jakości, doskonalenia i akredytacji instytucji szkolnictwa wyższego w zakresie zarządzania i administracji biznesowej, a jego celem jest podniesienie poziomu edukacji z zakresu zarządzania na całym świecie. EQUIS zyskało swój prestiż i uznanie na całym świecie i akredytowało ponad 170 instytucji w 42 krajach od czasu swojej premiery w 1997 roku.