Program stypendialny APUI

Program stypendialny APUI to zupełnie nowa na polskim rynku oferta. Jej celem jest podniesienie nie tylko LICZBY studentów zagranicznych studiujących Polsce, ale także ich JAKOŚCI, czyli przyciąganie do polskich uczelni uzdolnionej młodzieży z zagranicy.
Jak to działa program stypendialny APUI?
Podstawą programu jest system oceniania studentów/kandydatów. Eksperci APUI będą dokonywali selekcji zgłoszonych studentów na w trzech etapach. Przewidujemy organizację egzaminów oceniających kompetencje językowe, wiedzę akademicką.
Etap 1.: test z wiedzy ogólnej,
Etap 2.: test językowy z certyfikatem (z języka polskiego lub języka angielskiego),
Etap 3.: rozszerzony test z nauk ścisłych dla kandydatów na uczelnie medyczne i techniczne.
Kandydaci biorą udział w dowolnej wybranej przez siebie liczbie etapów. Na ich podstawie przyznawane są im punkty. W zależności od zajętego miejsca i liczby punktów kandydaci zdobywają stypendia, zniżki i dodatkowe bonusy co stanowi o atrakcyjności całego programu z perspektywy studentów. A uczelnie mają możliwość wyboru najbardziej utalentowanej młodzieży.
Egzaminy stypendialne odbędą się w kwietniu i maju 2018 roku.
Korzyści dla uczelni
Jak skutecznie rekrutować zagranicznych studentów? W jaki sposób przyciągnąć na Państwa uczelnie najbardziej utalentowaną młodzież z zagranicy? Oferujemy polskim uczelniom rozwiązanie tych problemów. Zapraszamy do udziału w programie stypendialnym APUI.
Uczelnie, które biorą udział w programie stypendialnym APUI zyskują szeroką promocję wśród rekruterów i uczniów w 12 krajach Europy Wschodniej i Azji. To doskonałe narzędzie do przyciągnięcia na Państwa uczelnie zagranicznych studentów. Dodatkowo, dzięki trzystopniowej weryfikacji kompetencji i umiejętności językowych kandydatów, mają Państwo pewność, że kandydaci poradzą sobie na Państwa uczelni. Program daje też Państwu możliwość przyciągnięcia do siebie najbardziej utalentowanych uczniów. Sami decydują Państwo czy i w jakiej wysokości, zaoferują najzdolniejszym kandydatom stypendia, zniżki na czesne lub nagrody rzeczowe.
Jak zgłosić uczelnię?
Zainteresowane uczelnie prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Po zgłoszeniu ustalimy z Państwem indywidualne warunki udziału w programie.
REJESTRACJA
Dla członków APUI przygotowana jest oferta specjalna.
REGULAMIN KONKURSU DLA KANDYDATÓW